Duchowość Tańca – medytacje w ruchu

Duchowość Tańca –  ucieleśnienie i medytacja w ruchu

„Taniec jest naturalnym środkiem dotarcia do Miłości.” (SAheal)

Zapraszam na sobotnie spotkania praktyki ucieleśnienia i medytacji w ruchu – Duchowość Tańca. Nazwa nawiązuje do korzeni tańca w ogóle, bowiem tam, gdzie nie potrafiono wyrazić czegoś za pomocą słów, tam gdzie przeżycie przekraczało możliwości poznawcze, pojawiał się taniec. Początkowo taniec służył przede wszystkim kontaktowi ze swoją wewnętrzną mądrością. Obejrzyj film o Duchowości Tańca – kliknij tutaj.

GDZIE 👉 AnyaYoga, ul. Krasińskiego 35 a w Warszawie (Żoliborz, dojazd komunikacją z dworca centralnego tramwajami: 17 (przystanek ks. Popiełuszki) lub 33 (przystanek Sady Żoliborskie), budynek jest między blokami, trzeba obejść okrągły budynek dookoła)

GODZINY 👉 19:00 – 21:30 (praktyka: przestrzeń na odpoczynek, regenerację, pogłębienie oddechu i wejścia w ciało, w ruch, relacja ze sobą, z przestrzenią i innymi, spotkanie z intencją, drżenie – wytrząsanie, spotkanie z własną prawdą, uziemienie, wyciszenie) 21:30 – 22:00 domykające spotkanie w kręgu, przestrzeń na rozmowę dla chętnych)

TERMINY i TEMATYKA* 👇:

🔆 14 grudnia – Przyjemność i Współodczuwanie
🔆 11 stycznia – Ucieleśnianie Marzeń

*szczegółowe opisy poszczególnych spotkań pod kątem tematyki znajdziesz poniżej.

INWESTYCJA 👉 50 zł/os. Płatność gotówką na miejscu przed rozpoczęciem praktyki. Jeśli blokadą w uczestnictwie jest kwestia finansowa – odezwij się do mnie (kudlacztomasz@gmail.com). Istnieje wiele różnych dróg wymiany.

ZAPISY 👉 puszczam. Nie musisz się zapisywać. Proszę jednak o punktualność, zaczynamy o 19:00. Przyjdź 10/15 minut wcześniej, żeby się przebrać i osadzić w przestrzeni. To istotne, by zacząć i domknąć wspólnie indywidualny oraz wspólnotowy proces. Spóźnienia i dołączanie w trakcie bardzo wpływają na pole energii, które się wytwarza.

DLA KOGO PRAKTYKA? 👇
Praktyka Duchowości Tańca jako forma uważnego, intuicyjnego, spontanicznego, prowadzonego ruchu jest dostępna dla każdego kto jest gotowy na kontakt ze sobą, ze swoim ciałem, niezależnie od wieku, płci, orientacji psychoseksualnej, wyznania, poglądów czy przekonań. To przestrzeń dla każdego, kto chcę się wyrazić, odpocząć, wyciszyć, wytańczyć, wyszaleć. Na Duchowość Tańca przychodzą osoby już mające kontakt z ciałem, ale też te, które chcą spróbować takiej formy samopoznania. W doświadczeniu spotykam się z osobami z branży artystycznej, sportowej, biznesowej, korporacyjnej, psychologicznej, psychoterapeutycznej, duchowej. To praktyka dla każdego, kto chce się zatrzymać, po prostu być, bez oceniania, wartościowania, porównywania, w zgodzie i akceptacji na to, co jest. W swojej przestrzeni i przestrzeni wspólnoty. W Miłości.

🔥 CZYM JEST DUCHOWOŚĆ TAŃCA?

Duchowość Tańca to praktyka fizyczności, ucieleśnienia myśli, emocji, uczuć, obrazów i tego co trudno nazwać czasami słowami. To medytacja w ruchu, praktyka uważności świadomego oddechu i naturalnie poruszającego się ciała. W bezpieczny dla siebie i innych sposób, w intuicyjnym ruchu, odreagowujemy wszelkie sytuacje stresowe, dajemy czas i przestrzeń na wyrażenie wszystkich emocji, pragnień I potrzeb bez ich tłumienia i blokowania. A to wszystko po to, żeby zatrzymać się wewnątrz i na zewnątrz, sprawdzić co wewnątrz potrzebuje uwagi, spotkać się ze swoją wewnętrzną mądrością, zadbać o siebie i otulić się Miłością.

Duchowość Tańca to metafora Dyskoteki Świadomości, której doświadczamy jako Duże Dzieci. Kiedy wychodzimy na imprezę, często celem jest odreagowanie stresu, emocji, jak to czasami się mówi – „chwilowe oderwanie od rzeczywistości” , rozluźnienie, spotkanie w grupie ludzie, poznanie innych. Najpierw robimy sobie tak zwany „before” – przygotowanie, robimy sobie nastrój, czasami dochodzi do tego alkohol czy inne używki. Wszystko po to, żeby się zrelaksować, odpocząć, po dniu, tygodniu pracy, wszelkich wyzwań. Robi się nam wtedy błogo, przyjemnie. Potem na imprezie, w klubie zamykamy oczy, tańczymy ze sobą, z innymi. Zdarza się, że wydajemy dźwięki. I zazwyczaj robimy to wszystko nieświadomie. Warstwy stresu odchodzą, wyrażamy powierzchownie emocje, ale często nie mamy tej uważności, że to się dzieje. Przeważnie na drugi dzień mimo zmęczenia, czujemy się oczyszczeni emocjonalnie. Podobnie dzieje się podczas Duchowości Tańca, z tą różnicą że jesteśmy tego wszystkiego świadomi.

Duchowość Tańca składa się z 7 prostych etapów, których fundamentem jest ciało i układ energetyczny człowieka. Po pierwsze – zatrzymanie, po drugie – przyjemność w ciele, po trzecie – intencja i wytrząsanie – drżenie, po której następuje stan Duchowości Tańca, po czwarte – channeling w ruchu, po piąte – spotkanie się ze swoją wewnętrzną mądrością, Prawdą, po szóste – uziemienie, po siódme – integracja w ciszy. Duchowość Tańca prowadzi Cię do korzeni tańca – otwarcia się na spotkanie z wewnętrzną mądrością, Wyższą Inteligencją, wewnętrznym i duchowym światem. Całość odbywa się w zakotwiczeniu w ciele.

Nazwa Duchowość Tańca jest wynikiem moich osobistych doświadczeń z tańcem, który transformował się od tańca rozumianego pod kątem scenicznym, uczenia tańca, poprzez wychowawczy, rozwojowy, terapeutyczny do aspektu duchowego, energetycznego, szamańskiego. To również korzenie tańca w ogóle, bowiem tam, gdzie nie potrafiono wyrazić czegoś za pomocą słów, tam gdzie przeżycie przekraczało możliwości poznawcze, pojawiał się taniec.

🔆 14 GRUDNIA – PRZYJEMNOŚĆ I WSPÓŁODCZUWANIE

Gdzie jest źródło mojej przyjemności?

Czy potrafię czerpać przyjemność z wewnątrz? Z pogłębionego oddechu, kontaktu z ciałem, z dotyku?

Czy potrafię odczuwać w pełni w przyjemność, radość, cieszyć się i ekscytować totalnie tak jak robiłem, robiłam to będąc dzieckiem?

Kiedy jest nam przyjemnie w ciele nasz organizm produkuje endorfiny, serotoninę i dopaminę. Często tak bardzo pragniemy szczęścia, że kiedy przychodzi do jego manifestacji to nieświadomie tłumimy wszystkie emocje związane z tym stanem. Dlaczego? Bo nie wypada, bo nie wolno, bo: <nie ciesz się jak dziecko>. Otwórz się na nowe doświadczenie przyjemności w ciele w relacji ze sobą oraz innymi w poszanowaniu swoich własnych i innych granic.

Astrologicznie sprzyjał nam będzie w tym czasie Księżyc w Raku. Znak ten powiązany jest wrażliwością, współodczuwaniem, opiekuńczością, troskliwością. To dobry czas na dzielenie się i przyjmowanie, spotkanie z wewnętrznym dzieckiem i miłością do siebie. (inspiracja: Moonset – Astrologia Pełni, Jolanta Romualda Gałązkiewicz-Gołębiewska, “Astrologia jako język symboli”, 2019)

🔆 11 STYCZNIA – UCIELEŚNIANIE MARZEŃ

O czym marzę?

Czego pragnie moje serce?

Co chcę zrobić w 2020 roku?

Na jaką zmianę jest we mnie wewnętrzna gotowość?

Nowy Rok to czas, w którym warto zaprosić nowe pomysły, idee, cele i marzenia. Gdzie mogę odnaleźć w ciele swoje marzenie? Jak porusza się, jak tańczy moje marzenie? W drodze integracji półkul mózgowych (lewej – logicznej i racjonalnej i prawej: intuicyjnej i emocyjnej) podczas ruchu, gdzie język symboli i metafor wychodzi z naszej podświadomości i duchowego świata na zewnątrz, odczute i uświadomione informacje – wszystko co przychodzi będziemy wpuszczać w materię, tworzyć elastyczny plan spełnienia swoich celów i marzeń na 2020 rok.

Astrologicznie sprzyjał nam będzie w tym czasie Księżyc w Lwie. Znak ten powiązany jest kreatywnością, szlachetnością, wspaniałomyślnością, wielkodusznością, twórczym wyrażaniem się. To dobry czas na wyrażanie siebie, swojej indywidualności, wszelkie poczynania i działanie wymagające rozmachu. (inspiracja: Moonset – Astrologia Pełni, Jolanta Romualda Gałązkiewicz-Gołębiewska, “Astrologia jako język symboli”, 2019)